Flydende tryksensor XGZP6826A
| Fabrikant | CFSensor |
| Produktkategori | Tryk sensor |
| Serie | XGZP6826A |
| Model nummer | Som ordrevejledning |
| Trykområde | 0kPa~100kPa…2500kPa |
| Tryktype | Absolut |
| Strømforsyning | 5V/3,3V |
| Udgangstype | Forstærket analog |
| Produktion | 0.5~4,5V/0,2~2,7V |
| Nøjagtighed | ±2,5 %(kan tilpasses) |
| Målte medier | Luft eller ikke-ætsende gas eller væske |
| Midlertidig. Kompenseret | 0℃~+60℃(32℉~+140℉) |
| Driftstemp | -30~ 105 ° C. |
| Pakke | Tape&Spole |
ANSØGNINGER
- Medicinsk udstyr,Massageapparat, Hospitalssenge mm,.
- Forbrugerelektronik, Inflatorpumpe osv,.
- Vakuum måling, Industriel kontrol mv,.
- Olietryk, Motorstyring/manifold absolut tryk (KORT),etc,.
INTRODUKTION
XGZP6826A er en perfekt silicium tryksensor, der tilbyder en ratiometrisk analog grænseflade til aflæsning af tryk over det specificerede fuldskala trykområde.
XGZP6826A indeholder en silicium piezoresistiv tryksensor matrice og et indvendigt applikationsspecifikt integreret kredsløb(ASIC) i en lille COB pakke.
XGZP6826A er fuldt kalibreret og temperaturkompenseret for offset, følsomhed, temperatur og ikke-linearitet, så XGZP6826A tryksensor opfylder den præfekte repeterbarhed, linearitet, stabilitet og følsomhed, som kan anvendes direkte i lægebehandlingen&sundhed, Hvidevarer, forbruger elektronisk, industri, biler og andre pneumatiske enheder mv.
XGZP6826A tryksensor er til højvolumenpåføring til en overkommelig pris, men perfekt ydeevne.
Tilpassede kalibreringer(arbejdsspænding, udgangsspænding, trykområde osv.) er ledig.
DIMENSION (Enhed:mm Uspecificerede tolerancer:±0,1 mm)
BESTILLINGSGUIDE

EKSEMPEL PÅ TRYK OMRÅDE

Mere information om XGZP6826A, Se datablad eller Kontakt CFSensor



