Trykdifferentiel sensor XGZP6899A
| Fabrikant | CFSensor |
| Produktkategori | Tryk sensor |
| Serie | XGZP6899A |
| Model nummer | Som ordrevejledning |
| Trykområde | -100kPa...-0.5kPa~0kPa~0,5kPa…700kPa |
| Tryktype | Differential |
| Strømforsyning | 5V/3,3V |
| Udgangstype | Forstærket analog |
| Produktion | 0.5~4,5V/0,2~2,7V |
| Nøjagtighed | ±2,5 %(kan tilpasses) |
| Målte medier | Luft eller ikke-ætsende gas |
| Midlertidig. Kompenseretp | 0℃~+60℃(32℉~+140℉) |
| Driftstemp | -30~100°C |
| Pakke | Plastik rør |
Meddelelse: Pin-definitioner varierer, henvises kun til databladet.
ANSØGNINGER
- Medicinsk&Sundhedspleje
- Industriel&Automatisering
- Husholdningsapparat
- Forbrugerelektronik
- Elektronik til biler
INTRODUKTION
XGZP6899A er en præfekt silicium tryksensor, der tilbyder en ratiometrisk analog grænseflade til aflæsning af differenstryk over det specificerede fuldskala trykområde og temperaturområde.
XGZP6899A inkorporerer en silicium piezoresistiv tryksensorchip og et indvendigt signalbetinget applikationsspecifikt integreret kredsløb(ASIC) i en SOP8-pakke med to luftventiler, som kan monteres direkte på et standard printkort.
XGZP6899A er fuldt kalibreret og temperaturkompenseret for offset,følsomhed, temperatur og ikke-linearitet, så XGZP6899A tryksensor opfylder den præfekte repeterbarhed,linearitet, stabilitet og følsomhed, som kan anvendes direkte i medicinsk&sund og rask, Hvidevarer, forbruger elektronisk, industri, bilindustrien, lot og andre pneumatiske enheder mv.
XGZP6899A tryksensor er til høj volumen påføring til en overkommelig pris og perfekt ydeevne.
Tilpassede kalibreringer(arbejdsspænding,udgangsspænding,og trykområde) er ledig.
DIMENSION (Enhed:mm)
BESTILLINGSGUIDE (100kPa=0,1MPa=1bar≈14,5PSI)

EKSEMPEL PÅ TRYK OMRÅDE

Mere information om Trykdifferenssensor XGZP6899A, Se datablad eller Kontakt CFSensor






