Rengaspaineanturi XGZP6812D
| Valmistaja | CFS-sensori |
| tuotekategoria | Paineanturi |
| Sarja | XGZP6812D |
| Mallinumero | Tilausoppaana |
| Painealue | 0kPa~100kPa…2500kPa |
| Painetyyppi | Ehdoton |
| Virtalähde | 1.8V~3,3V |
| Lähtötyyppi | I2C-liitäntä |
| Lähtö | 24 bitti |
| Lämpötilan tarkkuus | ±1 °C |
| Mitattu media | Ilma tai syövyttämätön kaasu |
| Temp. Kompensoitu | -10~60°C |
| Työlämpötila. | -40~105°C |
| Paketti | Nauha&Kela |
SOVELLUKSET
- Täyttöpumppu, Ilmapumppu, Vapaa -aika ja urheilu jne,.
- Rengaspainemittari, TPMS, Automotive Seat Gasbag jne,.
- Teollinen ohjaus, Tyhjiön mittaus, Pneumaattinen laite jne,.
JOHDANTO
Rengaspaineanturi XGZP6812D on täydellinen piipaineanturi, joka tarjoaa ratiometrisen I2C-liitännän paineen lukemiseen määritellyllä täyden asteikon painealueella.
XGZP6812D-rengaspaineanturi sisältää piipietsoresistiivisen paineanturin suuttimen ja sisäisen sovelluskohtaisen integroidun piirin(ASIC) pienessä COB-paketissa.
Rengaspaineanturi XGZP6812D on täysin kalibroitu ja lämpötilakompensoitu., herkkyys, lämpötila ja epälineaarisuus, joten XGZP6812D rengaspaineanturi täyttää täydellisen toistettavuuden, lineaarisuus, vakautta ja herkkyyttä, joita voidaan käyttää suoraan kodinkoneisiin, kulutuselektroniikka, ala, auto- ja muut pneumaattiset laitteet jne.
XGZP6812D -paineanturi on tarkoitettu suuren määrän sovellukselle edullisin kustannuksin, mutta täydellinen suorituskyky.
Räätälöidyt kalibroinnit (esim. painealue jne.) Ovat saatavilla.
ULOTTUVUUS (Yksikkö:mm Määrittämättömät toleranssit:±0,1 mm)
TILAUSOPAS

ESIMERKKI PAINEALUEELLA

Lisätietoja XGZP6812D:stä, Katso tiedot tai Ota yhteyttä CFSensoriin



