Inflaatiopumpun paineanturi XGZP6818D
| Valmistaja | CFS-sensori |
| tuotekategoria | Paineanturi |
| Sarja | XGZP6818D |
| Mallinumero | Tilausoppaana |
| Painealue | 0kPa~100kPa…2500kPa |
| Painetyyppi | Ehdoton |
| Virtalähde | 2.7V~5,5V |
| Lähtötyyppi | I2C-liitäntä |
| Lähtö | 21 bitti |
| Lämpötilan tarkkuus | ±1 % |
| Mitattu media | Ilma tai syövyttämätön kaasu |
| Temp. Kompensoitu | 0~60°C |
| Käyttölämpötila | -30~105°C |
| Paketti | Nauha&Kela |
SOVELLUKSET
- Lääketieteellinen laite,Hierontalaite, Sairaalasänkyjä yms,.
- Viihde-elektroniikka,Täyttöpumppu,Pneumaattiset yms,.
- Tyhjiön mittaus, Teolliset ohjauslaitteet jne,.
JOHDANTO
XGZP6818D on täydellinen piipaineanturi, joka tarjoaa ratiometrisen I2C-liitännän paineen lukemiseen määritellyllä täyden asteikon painealueella.
XGZP6818D sisältää piipietsoresistiivisen paineanturin suuttimen ja sisäisen sovelluskohtaisen integroidun piirin(ASIC) pienessä COB-paketissa.
XGZP6818D on täysin kalibroitu ja lämpötilakompensoitu siirtymälle, herkkyys, lämpötila ja epälineaarisuus, joten XGZP6818D paineanturi täyttää prefektin toistettavuuden, lineaarisuus, vakautta ja herkkyyttä, joita voidaan soveltaa suoraan sairaanhoitoon&terveys, kodinkoneet, kulutuselektroniikka, ala, auto- ja muut pneumaattiset laitteet jne.
XGZP6818D paineanturi on tarkoitettu suurien volyymien sovelluksiin edulliseen hintaan, mutta täydellinen suorituskyky.
Räätälöidyt kalibroinnit (esim. painealue jne.) Ovat saatavilla.
ULOTTUVUUS (Yksikkö:mm Määrittämättömät toleranssit:±0,1 mm)
※: Huomaa alhaalta näkymä ja merkitse piirilevyä suunniteltaessa ja valmistaessasi
TILAUSOPAS

ESIMERKKI PAINEALUEELLA

Lisätietoja XGZP6818D:stä, Katso tiedot tai Ota yhteyttä CFSensoriin



