XGZP6897A Differentiaalinen paineanturi LVI: lle
| Valmistaja | CFS-sensori |
| tuotekategoria | Paineanturi |
| Sarja | XGZP6897A |
| Mallinumero | Tilausoppaana |
| Painealue | -100kPa…-0.5kPa~0kPa~0,5kPa…200kPa |
| Painetyyppi | Ero |
| Virtalähde | 5V/3,3V |
| Lähtötyyppi | Vahvistettu analoginen |
| Lähtö | 0.5~4,5V/0,2~2,7V |
| Tarkkuus | ±2,5 %(muokattavissa) |
| Mitattu media | Ilma tai syövyttämätön kaasu |
| Temp. Kompensoitu | 0℃~+60 ℃(32℉~+140℉) |
| Käyttölämpötila | -30~100°C |
| Paketti | Muovinen putki |
SOVELLUKSET
- Lääketieteellinen&Terveydenhuolto
- Teollinen&Automaatio
- Kodinkone
- Kuluttajaelektroniikka
- Autojen elektroniikka
JOHDANTO
XGZP6897A on prefekti piipaineanturi, joka tarjoaa ratiometrisen analogisen liitännän paine-eron lukemiseen määritellyllä täyden asteikon paine- ja lämpötila-alueella.
XGZP6897A sisältää piipietsoresistiivisen paineanturisirun ja sisäisen signaalin ehdollisen sovelluskohtaisen integroidun piirin(ASIC) SOP8-paketissa, jossa on kaksi tuuletusaukkoa, joka voidaan asentaa suoraan tavalliselle piirilevylle.
XGZP6897A on täysin kalibroitu ja lämpötilakompensoitu siirtymälle, herkkyys, lämpötila ja epälineaarisuus, joten XGZP6897A paineanturi täyttää prefektin toistettavuuden,lineaarisuus, vakautta ja herkkyyttä, joita voidaan soveltaa suoraan lääketieteessä&terveitä, kodinkoneet, kulutuselektroniikka, ala, autoteollisuus, loT ja muut pneumaattiset laitteet jne.
XGZP6897A paineanturi on tarkoitettu suurien volyymien sovelluksiin edulliseen hintaan ja täydelliseen suorituskykyyn.
Räätälöidyt kalibroinnit(käyttöjännite,ulostulojännite,ja painealue) Ovat saatavilla.
ULOTTUVUUS (Yksikkö:mm Määrittämättömät toleranssit:±0,1 mm)

TILAUSOPAS (100kPa = 0,1 MPa = 1 bar ≈ 14,5 PSI)

ESIMERKKI PAINEALUEELLA

Lisätietoja aiheesta XGZP6897A Differentiaalinen paineanturi LVI: lle, Katso tiedot tai Ota yhteyttä CFSensoriin





